• Localizare magazine
: Comanda de minimum 250 lei si ai transport gratuit.

System Support Specialist

Candidatul ideal

Are you ready to take on a challenge that would change your career and launch you on a path that will lead to success? Mega Image is looking for its newest member in the IT team. We are friendly, professional and inquisitive. If you are searching for a place to fit in, you have reached the right place.

The ideal candidate should possess:

• University studies, preferably in IT& C
• Previous experience in a multinational company on a similar position (minimum 2 years)
• Very good experience working with MS Windows Server, MS Exchange, Active Directory
• Very good experience in managing the IT& C infrastructure& virtualization with VMWare
• Experience in VB Scripting or similar
• Previous experience in administrating centralized antivirus& encryption systems
• MS Office (Excel, Vizio, Project) – advanced level
• English language – advanced level
• Driving license (B category)

Descrierea jobului

• Ensuring, together with the local team the proper functioning of IT infrastructure
• Collaborate in daily activities with IT colleagues from other sites located in Europe
• Understand, apply and improve the set of company security policies
• Maintain the accuracy of the IT fixed assets of the company (work with the internal asset management tool)
• Manage software deployment tool& patching system
• Administer user access within file server and MS Sharepoint systems
• Participate in implementing or upgrading IT systems (solve incidents, upgrade software & hardware, implement new projects)
• Responsible for data security solutions& internal automatized file transfer tools
• Manage mobile devices (smartphones, tablets, PDA’s)
• Manage VoIP tools (call center, reporting)
• Optimize& automatize IT processes
• Investigate and analyze complex problems within the IT systems and liaise with other teams to identify the best& long term resolution
• Ensure assistance for all users (stores, warehouse and head office) for solving any IT&C problem
• Participate into application upgrading, testing and bug fixing processes
• Deliver user training& documentation within the IT ownership area

Descrierea companiei

MEGA IMAGE este un lant de supermarket-uri cu o puternica prezenta atat la nivel international, cat si la nivel national. Facand parte din Delhaize Group, MEGA IMAGE este o companie dinamica ce se afla in plin proces de expansiune. Pentru mai multe informatii, va invitam sa vizitati website-urile noastre: www.delhaizegroup.com, www.mega-image.ro. Avand o experienta internationala de peste 140 de ani, MEGA IMAGE este prezenta pe piata din Romania din anul 1995, dezvoltandu-se continuu pentru a oferi servicii de calitate clientilor si colaboratorilor sai. Prin urmare, nu ar trebui sa surprinda pe nimeni faptul ca viziunea noastra este: "Hranitor, Sanatos, Sigur si Accesibil. Impreuna livram ce este mai bun din MEGA IMAGE, pentru viata." Impreuna aspiram sa imbogatim intr-un mod sustinut viata clientilor si a angajatilor nostri, precum si a comunitatilor pe care le deservim. Impreuna oferim, in fiecare zi, servicii de calitate si o sortimentatie de produse hranitoare, sanatoase si sigure, la preturi accesibile. Suntem in permanenta legatura cu colegii nostri din cadrul grupului. Invatam, cultivam talente si inovam. Impartasim un set comun de valori, care ne fac sa devenim mai puternici atat in echipa, cat si individual. Aceste valori reprezinta fundamentul comportamentului nostru si cheia succesului nostru. Valorile noastre sunt: Hotarare Integritate Curaj Modestie Umor MEGA IMAGE, o companie mereu in cautare de talente Functiile din sediul MEGA IMAGE sunt create pentru a oferi suport magazinelor prin asigurarea coerentei strategice si prin facilitarea executiei propriu-zise. Retailul iti ofera mereu sansa de a te dezvolta intr-un mediu dinamic, unde umorul este binevenit si munca in echipa este pretuita intotdeauna. Alaturandu-te centrului de suport la MEGA IMAGE, vei avea oportunitatea de a lucra intr-o organizatie multinationala, flexibila, dinamica, responsabila din punct de vedere social, care incurajeaza initiativele si dezvoltarea personala a angajatilor sai. Deasemnea, vei avea multe oportunitati pentru a invata si a te conecta cu colegii tai din intreaga lume. Este aceasta organizatia care TI se potriveste? Atunci alatura-te ACUM echipei MEGA IMAGE! Te rugam sa trimiti aplicatia ta la: recrutare@mega-image.ro Sau sa aplici online pe: www.mega-image.ro Iti multumim!

Adauga in lista
Momentan nu ai o lista de cumparaturi creata. Apasa pe butonul de mai jos pentru a crea una.
Acest produs se afla deja in aceasta lista.
Produs adaugat in lista